Děti a mladí lidé byli a jsou minimálně verbálně v centru pozornosti každého politického systému. Jsou to přeci právě oni, kteří mají do budoucna zajistit jeho kontinuitu, z jejich řad vzejdou elity řídící společnost. Zřetelně můžeme tento jev pozorovat i u totalitních systémů, ovládajících významnou část světa ve dvacátém století, které se v rámci formování „nového člověka“ snažily působit především právě na mladou generaci, nezatíženou tolik rezidui minulosti. Publikace si klade za cíl přispět k poznání problematiku dětí a mládeže v českých zemích a na Slovensku, především politiky vládnoucích establishmentů ve vztahu k nim v období od nástupu nedemokratických diktatur v československém prostoru v letech 1938/39 do pádu komunistického režimu v roce 1989.
Vydáno ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci. Publikace k zakoupení zde…
